Bobi za dva i po minuta ubacio sedam poena! Sparsi u polufinalu Zapada!

25.04.2016. godine

bobi-i parker-sportski-duh

San Antonio pregazio Memfis, Bobi dobar.

Palo je i prvo čišćenje u plej-ofu NBA lige. San Antonio je sa maksimalnih 4:0 pregazio Memfis u četvrtfinalu Zapadne konferencije. Grizlijima domaći parket nije pomogao da izbegnu ubedljiv poraz i od večeras su na odmoru.

Srpski centar je igrao poslednjih sedam minuta meča, ali je u prva dva i po minuta ubacio sedam poena. San Antonio je pobedio Memfis sa 116:95.

Iako su Sparsi vodili svo vreme ubedljivo, srpski centar Boban Marjanović igrao je samo poslednjih sedam minuta meča i tu je šansu iskoristio. Marjanović jeste na parketu proveo sedam minuta, ali je za to vreme zabeležio 8 poena i tri skoka.

Dao je sedam poena za dva i po minuta na terenu, ali je na kraju meč završio sa ukupno osam koševa (2-2, za dva poena i 5-4 slobodna bacanja)

Najefikasniji u timu Sparsa bio je Kavaj Leonard sa 21 poenom, dok je Toni Parker ubacio 16.

San Antonio će se u polufinalu Zapada sastati sa boljim iz duela Oklahome i Dalasa. Oklahoma ima prednost od 3:1 u pobedama.

Pogledajte Bobijevo zakucavanje između dvojice igrača Grizlija

Posle Zapada, „čišćenje“ i na Istoku! Samo nekoliko sati posle San Antonio Sparsa, koji su razbili Memfis, plasman u polufinale Istočne konferencije NBA lige obezbedio je i Klivlend. Kavalirsi su slavili i u drugom meču na gostujućem parketu, doduše sa najmanjom razlikom od svih dosadašnjih duela – 100:98.

Iako su sve oči bile uprte u Lebrona Džejmsa, koji status prve zvezde Klivlenda jeste opravdao još jednim dabl-dabl učinkom (22 poena, 11 skokova), prošlogodišnji finalista NBA lige je ovoga puta prošao dalje najviše zahvaljujući Kajriju Irvingu. Sjajni plej ubacio je čak 31 poen, od toga 20 u drugom poluvremenu, uključujući i čudesnu trojku sa tačno pola terena u poslednjoj sekundi treće četvrtine.

Izvor: telegraf
http://sportskiduh.com/wp-content/uploads/2016/04/Bobi-Marjanovic-m-1.jpghttp://sportskiduh.com/wp-content/uploads/2016/04/Bobi-Marjanovic-m-1-150x150.jpgmilivojeVesti iz Košarkebobi marjanovic,kosarka,nba,parker,san antonio,sparsiBobi za dva i po minuta ubacio sedam poena! Sparsi u polufinalu Zapada! 25.04.2016. godine San Antonio pregazio Memfis, Bobi dobar. Palo je i prvo čišćenje u plej-ofu NBA lige. San Antonio je sa maksimalnih 4:0 pregazio Memfis u četvrtfinalu Zapadne konferencije. Grizlijima domaći parket nije pomogao da izbegnu ubedljiv poraz i...Drugačije vesti o Sportu!