21 Shares

Crvena zvezda drugi put za redom u grupnoj fazi Lige šampiona

28.08.2019. godine

Kažu: „Niko nije ušao u grupu Lige šampiona, a da je krenuo od prvog kola kvalifikacija i onda dobio i u predkolu (plej-ofu) Lige šampiona“. Zvezda je to uradila prošle godine i ispisala istoriju Lige šampiona u ovom formatu takmičenja.

Ali, gle čuda, Crvena zvezda je to isto ponovila i ove godine!

Bila je to još jedna daramatična utakmica sa najlepšim krajem za Crvenu zvezdu. Crvena zvezda je u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za elitno takmičenje odigrala nerešeno, 1:1 protiv švajcarskog Jang Bojsa I tako je dobila priliku da drugu godinu zaredom igra u Ligi šampiona zbog rezultata prve utakmice (2:2), odnosno većeg broja golova postignutih na gostujućem terenu.

Pogodak za Crvenu zvezdu postigao je Aleksa Vukanović u 59. minutu i to iz prvog šuta koji je išao u okvir gola protivnika. Akciju je započeo Boaći. Vešto je promenio stranu, uputio loptu prema Marinu, pao i zbog povrede lože ostao da leži. Marin je osetio da Rodić utrčava iz drugog plana i sačekao ga. Zvezdin bek je dobio idealnu loptu, još lepše centrirao, a Aleksa Vukanović sjajnim kretanjem nadskočio Sorensena i zakucao glavom loptu u mrežu. Bilo je to 1:0 za Zvezdu. Na stadionu “Rajko Mitić” ekspolozija oduševljenja!

I kad je izgledalo da će Zvezda lako privesti utakmicu kraju, gostima je dao nadu da mogu da dođu do preokreta dao je El Fardu Ben, fudbaler Zvezde koji je meč počeo sa klupe, a u 82. minutu je zatresao mrežu svog tima. Bio je to period totalne ofanzive švajcarske ekipe veliki broj igrača Zvezde se nalazio u svom kaznenom prostoru, pa je u jednoj od tih situacija posle lošeg šuta Saidija Janka Ben pomogao da se rezultat izjednači.

Ben je tada glavom reagovao i prevario Milana Borjana, koji je u 57. minutu umalo i sam sebe savladao.

U prvom poluvremenu kao i da se nije igralo. Fudbaleri Zvezde nisu uspeli da upute nijedan udarac u gol protivnika, dok je Borjan samo jednom morao da reaguje, na drugoj strani.

Zvezda je uspela da sačuva prednost stečenu u prvom meču i da izbori plasman u Ligu šampiona.

Žreb za grupnu fazu je u četvrtak.

http://sportskiduh.com/wp-content/uploads/2019/08/liga-sampiona-2.jpghttp://sportskiduh.com/wp-content/uploads/2019/08/liga-sampiona-2-150x150.jpgmilivojeVesti iz FudbalaCrvena zvezda,fudbal,grupna faza,liga sampionaCrvena zvezda drugi put za redom u grupnoj fazi Lige šampiona 28.08.2019. godine Kažu: „Niko nije ušao u grupu Lige šampiona, a da je krenuo od prvog kola kvalifikacija i onda dobio i u predkolu (plej-ofu) Lige šampiona“. Zvezda je to uradila prošle godine i ispisala istoriju Lige šampiona u ovom...Drugačije vesti o Sportu!