Kristijano Ronaldo ispisao istoriju – 100 golova u evrokupovima!

12.04.2017. godine

ronaldo-sportski-duh

Kristijano Ronaldo prvi trocifreni strelac u istoriji evrokupova.

Real je na gostovanju u Minhenu posle preokreta savladao Bajern sa 2:1.  Portugalski reprezentativac Kristijano Ronaldo upisao se u 47. i 77. minutu i tako stigao do brojke od 100 postignutih golova u evropskim takmičenjima. Za dva kluba: 16 u dresu Mančester junajteda i narednih 84 za kraljevski klub.

Sjajni napadač Real Madrida bio je junak u pobedi ’Kraljevića’ nad Bajernom i tako ispisao istoriju UEFA.

Posle svog drugog gola on je postao prvi fudbaler koji je postigao 100 golova u evropskim takmičenjima pod okriljem UEFA.

Kristijano Ronaldo je 97 postigao u Ligi šampiona, dva u Ligi Evrope i jedan u kvalfikacijama za Ligu šampiona. Odigrao je ukupno 143 utakmice nastupajući za Sporting, Mančester junajted i Real Madrid. Na drugom mestu je Lionel Mesi sa 97 na 117 utakmica, treći Raul Gonzales sa 77 golova na 161 utakmici, a četvrti Filipo Inzagi sa 70 golova na 114 utakmica.

Po procentu postignutih golova u odnosu na broj utakmica od Ronalda je za sada bolji Mesi, ali teško da će iko prestići legendarnog Gerda Milera koji je na 71 utakmici u Evrokupovima postigao 62 gola, što je 0,87 po meču. Argentinac Mesi je sada drugi sa procentom od 0,83 gola.

http://sportskiduh.com/wp-content/uploads/2017/01/ronaldo-mala.jpghttp://sportskiduh.com/wp-content/uploads/2017/01/ronaldo-mala-150x150.jpgmilivojeVesti iz Fudbalafudbal,kristijano,liga sampiona,real madrid,rekord,ronaldoKristijano Ronaldo ispisao istoriju - 100 golova u evrokupovima! 12.04.2017. godine Kristijano Ronaldo prvi trocifreni strelac u istoriji evrokupova. Real je na gostovanju u Minhenu posle preokreta savladao Bajern sa 2:1.  Portugalski reprezentativac Kristijano Ronaldo upisao se u 47. i 77. minutu i tako stigao do brojke od 100 postignutih golova u...Drugačije vesti o Sportu!